Tomasz Chudy Natalia Robakowska Milosz Zwierzyk

Jaki będzie dla Polaków 2014 rok?

13 stycznia 2014 r.

Bezpieczeństwo socjalne i finansowe polskich rodzin to priorytety rządu na najbliższy rok.

Planowane zmiany będą dotyczyć między innymi umów śmieciowych. Dzięki temu ma zostać ograniczona przewaga firm, które budują pozycję na zatrudnianiu pracowników na różnych formach umów śmieciowych.

W marcu rząd przedstawi pakiet działań, które mają skrócić kolejki do lekarzy. Szczególna uwaga poświęcona będzie walce z rakiem. Wprowadzona Karta Dużych Rodzin ma dać maksymalnie dużo korzyści rodzinom wielodzietnym.

Od września 2014 będzie dostępny darmowy podręcznik dla pierwszaków. Zastąpi on cały pakiet podręczników, który może kosztować rodziców nawet kilkaset złotych. Podręczniki będą przejmowane przez kolejne roczniki uczniów.

Ponadto zeznanie podatkowe za rok 2013 będzie ostatnim zeznaniem składanym na starych zasadach. PIT za rok 2014 wypełni już za nas administracja podatkowa. W lutym 2014 r. zacznie działać fundusz mieszkań na wynajem, prowadzony przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

W najbliższych miesiącach rozpocznie się budowa kolejnych kilometrów dróg i modernizacji linii kolejowych. Wprowadzone zostaną nowe instrumenty walki z bezrobociem wśród młodych.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów – http://tnij.org/ks95uyy

Fot. AlexE.Proimos/Foter.com/CC BY-NC